А стратегическите планове за развитие могат да доведат до ефективен резултат само при наличие на дългосрочна и ясна визия
Използването на технологиите следва да е подчинено на стратегически планове за развитие, смятат участниците в дискусията по време на IoT Forum 2017
Технологиите за интернет на нещата (IoT) са факт, но те не биха направили градовете ни интелигентни, ако хората нямат идея как да впрегнат ИТ системите в полезна работа.
Използването на технологиите следва да е подчинено на стратегически планове за развитие, а те от своя страна могат да доведат до ефективен резултат само при наличието на дългосрочна и ясна визия. Около този извод се обединиха лекторите в дискусията „Умно управление на градовете“ по време на IoT Forum 2017, организиран от IDC България.
Сензорите, комуникациите, автоматизацията – всичко това е налице от компаниите, но хората са тези, които чрез технологичните системи правят градовете „умни”, заяви Пламен Жечев, мениджър Държавна администрация и корпоративни клиенти в Cisco Systems – България. Визията за цялостния, ефективен краен резултат носи истинския смисъл от внедряването на технологиите за интернет на нещата – нещо, което не може да се получи, ако отделни проекти се правят на парче, допълни Борис Басмаджиев, изпълнителен директор на IoTNet.