....
liptrade logo2

Вирус във Facebook ви изпраща известие, че приятел ви е споменал в коментар

От няколко дни във Facebook се разпространява вирус, който ви изпраща известие, че ваш приятел ви е споменал в коментар, а при натискането на известието се изтегля файл – това просто е поредният вирус.

Ако сте на персонален компютър, вероятно ще ви поиска съгласие за отваряне на сайт – в никакъв случай не се съгласявайте.

Специалистите съветват: Ако сте получили Facebook съобщение, че ваш приятел ви е споменал персонално в коментар и след натискане браузърът ви сваля файл с разширение *.jse не го приемайте.

За всеки случай проверете компютъра си за зловреден код с този онлайн скенер: www.eset.com/bg/home/products/online-scanner/

След като проверката за вируси приключи рестартирайте и направете нова проверка с този скенер: www.bitdefender.com/scanner/online/free.html

Ако все пак сте свалили и стартирали файла, направете проверката за зловреден код (по-горе), като докато тя тече спрете интернета на компютъра си.

Вижте повече

Фалшив сайт
IT съвети за поддръжка на компютри и техника

KAK ДА ПРОВЕРИМ ЕДИН САЙТ ДАЛИ Е ФАЛШИВ? Актуализирана за 2025г.

Фалшив сайт Не губете своите пари в сайтове, които целят да ви измамят и излъжат. Прочетете за какво трябва да гледате, когато пазарувате онлайн. Все

Прочетете повече »
Антивирусен софтуер
IT съвети за поддръжка на компютри и техника

ДОСТАТЪЧНО ДОБЪР ЛИ Е АНТИВИРУСЕН СОФТУЕР WINDOWS DEFENDER?

Достатъчно добър ли е вградения в Windows антивирусен софтуер? Купили сте нов компютър. Подготвили сте го за работа и веднага възниква въпроса какъв антивирусен софтуер

Прочетете повече »